Ważne informacje - 5 artykułów

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

  1. Nastolatek wyszedł z miejsca zamieszkania i do tej pory nie wrócił

    Policjanci poszukują 17-letniego Alana Progorowicza zamieszkałego w Braniewie. Nastolatek od czwartku 25.04.24 r. nie powrócił do miejsca zamieszkania. Wszystkie osoby, które mogą przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu nastolatka proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji lub na numer alarmowy 112 bądź z dyżurnym KPP Braniewo tel. 47 7343200

  2. Policjant kieruje ruchem – czy znasz te sygnały ?

    Czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem ruchu na drogach, kierowanie ruchem i jego kontrolowanie należą do zadań Policji. Obecnie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniach należy do standardów, dlatego też widok funkcjonariusza kierującego ruchem zaliczyć można do rzadkości. Praktyka pokazuje jednak, że w sytuacjach, gdy polecenia wydaje właśnie policjant - wielu z kierowców, jak i pieszych nie wie po prostu jak się zachować. Wielkimi krokami zbliża się wakacyjny sezon, dlatego możemy spodziewać się większego natężenia ruchu. W celu przypomnienia, jak prawidłowo reagować na wydawane przez policjanta sygnały – funkcjonariusze z KPP w Braniewie wspólnie z lokalną telewizją Tv Braniewo 24 przygotowali specjalny materiał, w którym prezentują i tłumaczą gesty funkcjonariusza na skrzyżowaniu.

  3. Uroczyste otwarcie nowej komendy - koniec budowy

  4. Przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym to prosty sposób, aby stracić prawo jazdy

    Przewinienia drogowe oznaczają nie tylko dotkliwe konsekwencje finansowe i punkty karne, ale także utratę prawa jazdy. Nowy taryfikator mandatów wobec kierowców, którzy mają wyjątkowo „ciężką nogę” przewiduje znacznie wyższe sankcje.

  5. ,,Oficer dyżurny Policji, w czym mogę pomóc?'' - czyli kilka słów o służbie na stanowisku kierowania

    Odbieranie dziesiątek zgłoszeń dziennie, dyslokowanie patroli do poszczególnych zdarzeń, podejmowanie najważniejszych służbowych decyzji, czy sprawowanie nadzoru nad osobami doprowadzanymi do wytrzeźwienia - to tylko kilka zadań, które wykonuje policyjna służba dyżurna. To właśnie od nich w dużej mierze zależy szybkość reakcji na popełniane wykroczenia, czy przestępstwa, to na ich barkach spoczywa wielka odpowiedzialność.

  6. AnyDesk – oszustwo. Na czym polega oszustwo na zdalny pulpit i jak się przed nim chronić?

    Oszustwa nowych technologii to plaga obecnych czasów. Przestępcy internetowi korzystając z własnej wiedzy oraz niewiedzy i naiwności swoich ofiar wykorzystują okazje do kradzieży w sposób całkowicie bezlitosny. Szczególnie niebezpieczne i bardzo podstępne jest oszustwo AnyDesk.

  7. Policjanci z patrolówki uratowali człowieka

    Szybka reakcja i znajomość udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej zaskutkowała uratowaniem życia człowieka. Dwaj policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego przyszli z pomocą duszącemu się mężczyźnie, który doznał ataku i utracił przytomność. Udrożnili poszkodowanemu drogi oddechowe dzięki czemu przed przyjazdem karetki mężczyzna odzyskał świadomość.

  8. Posterunek Policji w Pieniężnie

  9. Daj dobry przykład. Reaguj na hejt. Razem bezpieczniej

    Hejt jest zjawiskiem, którego bardzo łatwo można stać się ofiarą, jak i sprawcą. Negatywne i agresywne komentarze oraz wrogość ze strony innych, pozornie anonimowych osób, mogą dotknąć nas przede wszystkim w Internecie. Jak się w tedy zachować, gdzie szukać wsparcia i jak go udzielić ofiarom hejtu? Co zrobić, gdy sprawcą jest nasze dziecko? W szukaniu odpowiedzi na te pytania, w ramach realizacji „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 – 2020” powstał animowany spot kierowany do rodziców młodzieży szkolnej.

  10. Policjanci podsumowali działania „Prędkość”

    Głównym celem działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość” jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Tylko w ciągu jednego dnia policjanci ujawnili 19 przypadków zbyt szybkiej jazdy. Przypominamy, że zmiany przepisów znacznie zaostrzyły kary za tego typu przewinienia w ruchu drogowym.

Powrót na górę strony