Menu przedmiotowe:
Galeria
Dzień dziecka we Fromborku
Dzień Dziecka z PolicjąAktualności
 17.09.2014 - Pijana matka ,,opiekowała'się 7-miesięczny synkiem

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań na terenie powiatu, gdzie według zgłoszenia pijana matka miała ,,opiekować’’ się dzieckiem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 30-latka miała 1,6 promila alkoholu w organizmie. Na miejsce przyjechali także pracownicy socjalni, którzy wspólnie z policjantami podjęli decyzję o odebraniu nieodpowiedzialnej matce 7-miesięcznego synka. Do czasu postanowienia przez sąd rodzinny o dalszym jego losie, opiekę nad nim będzie sprawowała rodzina zastępcza.

 15.09.2014 - Dzięki właściwej reakcji obywatela policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

Funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu 35-latkowi, który jechał skuterem. Jazda mężczyzny została przerwana dzięki zgłoszeniu, które otrzymał oficer dyżurny policji od obywatela.

 14.09.2014 - Beztroski motorowerzysta

Wiedział, że nie może kierować motorowerem bez uprawnień, mimo to poruszał się po drodze publicznej. Teraz 16-latek z gm. Braniewo będzie musiał tłumaczyć się przed sądem dla nieletnich. Jeżeli okaże się, że motorower został udostępniony przez właściciela, konsekwencje poniesie również właściciel jednośladu.

 14.09.2014 - Zgłosił bezdpodstawną interwencję, teraz poniesie jej konsekwencje
Oficer dyżurny policji odbiera codziennie dziesiątki telefonów od mieszkańców powiatu braniewskiego z prośbą o pomoc patarolu interwencyjnego. Niestety, zdarzają się często zgłoszenia fałszywe, które niepotrzebnie angażują policjantów. Tak było w przypadku niepotwierdzonego zgłoszenia sprawowania niewłaściwej opieki nad małoletnimi dziećmi. Za wprowadzenie w błąd organu ochrony bezpieczeństwa grozi kara grzywny do 1500 zł.
 11.09.2014 - Policjanci po raz kolejny rozdawali odblaski i uczyli dzieci jak uchronić się przed atakiem psa

Asystent ds. nieletnich oraz policyjni przewodnicy psów wraz ze swoim podopiecznym odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 2 w Braniewie. W trakcie spotkania, w którym uczestniczyło blisko 100 maluchów funkcjonariusze prezentowali pokaz tresury psa, uczyli jak przyjąć pozycję na tzw. żółwia, a także podkreślali niezwykle istotną rolę odblasków. Na zakończenie każde dziecko otrzymało taki pamiątkowy drobiazg.

 10.09.2014 - Wnuk najpierw okradał swoją babcię, później zaczął stosować wobec niej przemoc

Policjanci przedstawili zarzuty 20-latkowi, który okradał swoją babcię, powodując straty na ponad 2,5 tys. zł. Mężczyzna nie poprzestał jednak tylko na tym. W trakcie domowej awantury, pijany popychał swoją krewną oraz groził jej pozbawieniem  życia. Kobieta miała już dość takiego zachowania wnuka i następnego dnia stawiła się na komendzie. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 


 wyświetlono: 1-6 z 682 
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-09-15
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 28
2. Wypadki drogowe: 3
    - ranni: 3
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 41
4. Nietrzeźwi kierowcy: 15
Ostatnia aktualizacja: 2014-09-17
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.